27500 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

Mekanınız genişledikçe ihtiyacınız olan klima modeli de değişecektir. 27500 BTU klima modelleri de yüksek ısıtma ve soğutma kapasitesi ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 27500 BTU klimalar, geniş evlerin ve iş yerlerinin sıcak yaz aylarında ve soğuk kış mevsiminde kurtarıcısı olacaktır. Genellikle duvar tipi klimalar bu kapasiteyi sağlayarak konforlu iklimlendirme sunmaktadırlar.

Evlerin, ofislerin, hastanelerin, restoranların, spor merkezlerinin, sinema ve toplantı salonlarının havalandırma ve iklimlendirme seçeneği olan 27500 BTU klimalar, kullanım kolaylıkları ve sağlığa dost özellikleriyle sizi de ikna edecektir. 27500 BTU kapasiteli klima modellerinin diğer avantajları:

 • 27500 BTU klimalar, zarif ve estetik tasarımlarıyla her mekana uyumludur.
 • Az enerji harcayarak yüksek verim sunarlar.
 • 27500 BTU klima modelleri ayarlanan sıcaklıklara hızlıca ulaşabilir.
 • 27500 BTU klimalar filtreleriyle sağlığınızı korur.
 • Yıkanabilir panelleriyle her zaman temiz hava üfler.
 • Sessiz çalışma özellikleriyle mekanda herhangi bir rahatsızlık yaratmazlar.
 • 27500 BTU klimalar elektrik kesintilerinden sonra çalışmaya kaldıkları yerden devam ederler.
 • Otomatik programlama gibi konfor özelliklerine sahiptirler.
 • 27500 BTU klima modelleri, tozları etkin şekilde toplayarak aile bireylerinizin ve çalışanlarınızın sağlığını korurlar.
 • Diğer modellere göre maliyetleri düşüktür.

27500 BTU klima modelleri, herkesin evinde kaliteli iklimlendirme oluşturmak isteyen Mitsubishi’nin sağladığı konfor ayrıcalıklarından biridir.

En Çok Satan Mitsubishi 27500 BTU Klimalar


Mitsubishi Inverter SRK 63 ZR-S Klima – 27500 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

27500 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi Inverter SRK 63 ZR-S en çok tercih edilen klima olarak dikkat çekiyor. Hem ekonomik olması hem de mekan ihtiyaçlarını karşılaması yönünden beğenilen SRK 63 ZR-S, bütçesini düşünenlerin tercihi oluyor.

27500 BTU Klima Mitsubishi Özellikleri

Geniş mekanların iklimlendirme çözümü olan 27500 BTU klimalar, %100 performanslı teknolojileri ve mekanlara ayrıcalık katan özellikleriyle bir klimadan beklediğiniz kaliteyi sunacaktır. 27500 BTU klima modelleri avantajları:

24 Saat İyon

Klimanın ana gövdesinde, havayı kötü kokulardan arındıran, anti bakteriyel turmalin levha bulunur. 27500 BTU klima modelleri negatif iyonlar üreten turmalinler, klima çalışmasa dahi temiz hava sağlar.

Doğal Enzim Filtresi

Doğal enzim filtresi kirli havayı emer. 27500 BTU klimalar ile bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir.

Alerjen Filtresi

Alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. 27500 BTU klima modelleri mekandaki havayı her zaman taze tutar.

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi

27500 BTU klima modelleri kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak havayı temiz tutar.

Mitsubishi Klima

Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre

27500 BTU klima modelleri bakteri ve küfleri güçlü ve kalıcı bir şekilde yok eden filtre, ortamdaki tozları toplar.

Aktif Karbon Filtresi

27500 BTU klimalar havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

Plasmacluster İyon Filtresi

27500 BTU klimalar iyon filtresi hava ile taşınan zararlı küf sporlarını, alerjenleri ve virüsleri etkisiz hale getirirler.

27500 BTU Klima Fiyatları – Kampanyaları Kaçırmayın!

27500 BTU klima fiyatları, her sene gelişen özellikleriyle birlikte yenilense de Mitsubishi ekonomik seçenekleriyle klima alışverişlerinizi kolaylaştırıyor. 27500 BTU klima fiyatları da;

 • Klimanın markasına,
 • İhtiyaç duyulan tam kapasiteye,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişiyor.

27500 BTU klima fiyatları 2500 TL’den başlayarak markasına göre 5000 TL’ye kadar çıkabilir. Her sene değişen 27500 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için klima satış danışmanlarını arayabilirsiniz. Evlerinizin ve iş yerlerinizin havasını değiştirmek istiyorsanız duvar tipi klimalardan 27500 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.

Yaşlı ve Hasta Odaları İçin Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Yaşlılar ve hastalar özel bakıma ihtiyacı olan kişiler oldukları için bulundukları odanın iklimlendirmesinin ve havalandırmasının bilinçli şekilde yapılması gerekir. Yaşlı ve hasta odaları, mikroplardan arınmış şekilde olmalı ve havası her zaman tazelenmelidir. Yaşlı odası için klima alırken ya da hasta odası klimaları arasından seçim yaparken kişinin sahip olduğu hastalık ve mekanın özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Hasta odası için klima ya da yaşlılar için klima kullanımı hakkında klimaların zararlı olacağı görüşü yaygındır. Ancak doğru klima satın alındığı taktirde odanın havasının tazelenmesi ve bakterilerden arındırılması klimalar ile daha sağlıklı olacaktır. Dolayısıyla yaşlı odası için klima kullanmak zararlı değildir.

Hasta odası için klima alınırken mekan özelliklerinin yanında keşif ekiplerinin incelemeleri etkili olacaktır. Yaşlı odası klimaları genellikle mekan özelliklerine ve doktor önerilerine göre belirlenmelidir.

Hasta ve Yaşlı Odaları İçin En Çok Tercih Edilen Klimalar

Yaşlı odası için klima alacak olanlar A sınıfı inverter klima modellerini tercih etmeliler. Normal klimaların sürekli çalışması odadakiler için zararlı olacakken inverter klimalarda böyle bir sıkıntı görülmeyecektir. Bunlara ek olarak düşük fan ayarına sahip klimalar tercih edilebilir.

Hasta odası için klima seçerken ayrıca üfleme ağzı geniş, dolayısı ile odayı diğer klimalara göre daha yavaş iklimlendiren, kişilerin sert havaya maruz kalmasına neden olmayan klima modelleri önerilir. Hasta odası ve yaşlı odası klimaları olarak en çok tercih edilenler:

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 12.624) Btu/h soğutma ve 10.918 (2.729 – 19.789) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZSX-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 9.553) Btu/h soğutma ve 9.553 (2.729 – 13.306) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZMP-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.412 – 9.895) Btu/h soğutma ve 10.918 (4.094 – 14.330) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZS-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 11.942 (3.412 – 12.965) Btu/h soğutma ve 13.648(3.071 – 16.377) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZS-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Yaşlı ve Hasta Odası Klima Fiyatları

Yaşlı odası için klima fiyatları cihazın modeline ve sezona göre değişiklik gösterebilir. Hasta ve yaşlı odalarında kullanılacak klimalar için fiyattan önce sağlığa herhangi bir zararının olmaması ilk planda olmalıdır.

Hasta odası klima fiyatları; teknik ekiplerin yaptığı keşif sonrası belirlenen kapasiteye, klimanın A sınıfı olup olmamasına, odanın metrekaresine, bulunduğu bölgeye, odada olacak kişi sayısına göre değişmektedir. Hastanelerde kullanılacak hasta odası klimaları için binadaki oda sayısına ve kapasiteye göre özel projeler yapılmalıdır.

Yaşlı odası klimaları ve hasta için hangi klima alınmalı konusunda kararınızı keşif uzmanları ve klima teknisyenleriyle birlikte vermeniz gerekmektedir.

Mitsubishi Klima

Yaşlı ve Hasta Odası İçin Klima Kullanımında Birkaç Öneri

Hasta odaları ve yaşlı odası klimaları arasından seçim yaparken ne kadar dikkatliyseniz klimanızı kullanırken de o kadar dikkatli olmalısınız. Hasta odası için klima kullanırken hijyen koşullarına, yaşlı odası için klima kullanırken konfor sağlamaya dikkat etmelisiniz.

Yaşlı ve hasta odalarında klima kullanırken:

 • Klima havasının direkt hastaya ya da kişiye gelmemesine dikkat etmelisiniz.
 • Nem alma modunu sık sık kullanarak yaşlılarınızın mekandaki kuru havadan rahatsız olmasını engellemelisiniz.
 • Hasta odası klimaları çalıştıktan sonra odayı havalandırmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Yaşlı odası klimaları için düzenli bakım ve temizlik hizmetlerini almalısınız.

Hasta ve yaşlı odası klimaları için uzman teknisyen ve satış ekipleriyle birlikte karar vermelisiniz. Böylece en doğru klimayı almış olursunuz. Mekanlarınıza özel çözümler bulabilirsiniz.

Klima Sürekli Çalışırsa Ne Olur?

Klima kullanırken en merak edilenlerden biri de klima sürekli çalışırsa ne olur sorusunun cevabıdır. Klimayı doğru kullanıp kullanmadığını bilmek isteyenler klimaların sürekli çalıştırıldığında nasıl bir zarar neden olduklarını ya da herhangi bir fayda sunup sunmadıklarını öğrenmek isterler. Klimalar her elektronik cihaz gibi önerilen şekilde kullanıldığında yararlı olacaktır. Yanlış ve aşırı kullanımlar elbette istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Klimanın Sürekli Çalıştırılmasının Zararları

Bir mekanda klima sürekli çalışıyor ve klima fanı durmuyor ise bu durum ortamdaki kişileri bir süre sonra rahatsız edecektir. Sürekli ısıtılan ya da soğutulan bir yerde çalışanlar ya da yaşayanlar sağlıklı bir havaya sahip olmazlar.

Klima sürekli çalışırsa ne olur birlikte bakalım:

 • Klasik klimalarda elektrik sarfiyatı çok olur ancak inverter modellerde enerji tasarrufu sağlarsınız.
 • Yanlış kullanıldığı taktirde klima hastalıklarına davetiye çıkarır. Klima havasının sürekli vücudunuza gelmesi eklem ve kas rahatsızlıklarından zatürreye kadar istemediğiniz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.
 • Gece uyurken çalıştıracağınız klimayı nem moduna almaz ve olması gereken sıcaklık dışında ayarlarsanız hastalıklara sebebiyet verebilirsiniz.
 • Mekan sıcaklığının 23 – 24 derecenin üzerine çıkması halinde kişilerde uyku ve yorgunluk hissi olacaktır.
 • Aşırı ısıtılan mekanlarda çalışmak zor olacak, konsantrasyon bozuklukları görülecektir.
 • Bebeklerin ve yaşlıların sürekli klima çalışan ortamda bulunmaları hastalıklara yakalanma risklerini artıracaktır.
 • Klima motoru durmuyor ise cihazınızın ömrü de diğerlerine göre kısa olacaktır.
 • Klima sürekli çalıştığı zaman hava akışı fazla olacağından filtrelerinin sürekli temizlenmesi ya da kontrol edilmesi gerekecektir.
 • Klasik klimalar sürekli çalıştırıldığında zararları görülürken A sınıfı inverter klimaların sürekli çalışmasında herhangi bir zarar yoktur.

Mitsubishi Klima

Her elektronik cihazda olduğu gibi klima kullanımda da aşırıya kaçarsanız zararlarını görürsünüz. Ancak doğru ve makul düzeyde klimanızı kullandığınızda 24 saat çalıştırdığınızda dahi herhangi bir zarar görmezsiniz.

Inverter Klima Sürekli Çalışır Mı?

Inverter klimalar A sınıfı özelliklere sahip oldukları için düşük enerjide yüksek verim sunarlar. Aynı zamanda hijyen filtreleriyle mekanın havasını mikroplardan ve tozdan arındırırlar. İstediğiniz sıcaklığa ulaştığında akıllı sistemiyle daha konforlu çalışan inverter klimalar gün boyu çalıştırılabilir elbette.

Inverter teknolojisinin rahatlığıyla özellikle gün boyu temiz havaya sahip olması gereken ofisler, okullar, hastaneler, restoranlar, kafeler ve kamu kuruluşları rahatlıkla ve güvenle iklimlendirilebilir.

En Az Elektrik Tüketen 10 Klima Modeli

Klima satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de klimanın ne kadar elektrik harcadığı olmalıdır. En az elektrik tüketen klimalar, bütçe dostu olurken yüksek elektrik harcayan klima modelleri doğal olarak yüksek faturalarla karşılaşmanıza neden olacaktır. En az elektrik harcayan klima seçmek hem cihazın uzun yıllar aynı performansta çalışmasını sağlayacak hem de elektrik sarfiyatının önüne geçecektir.

En az elektrik harcayan klimalar genel olarak R410A gaz ile çalışırlar. Doğalgaza nazaran çevreye daha az zarar veren bu klimalar aynı zamanda 1 birim enerji harcayarak 3 birimlik enerji verirler. Böylece elektrik sarfiyatı düşer. Klima almak isteyenler için uzmanlar R410 gaz kullanan ve A sınıfı kategoride yer alan klimaları önerirler.

En az elektrik sarfiyatlı klima çalışma sisteminde örneğin; 9.000 BTU kapasitesinde A sınıfı bir klima ile saatte ortalama 700 – 900 watt elektrik harcanırken A sınıfı olmayanlarla 1500 wattan başlayarak 3000 watta kadar elektrik harcanabilir. Bu nedenle mekana uygun A kapasitede cihazlar tasarruflu olacaktır.

Fazla Elektrik Tüketen Klimalara Yasak!

2008 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan tebliğ ile düşük kaliteli ve çok enerji harcayan klimaların elektrik dağıtım şebekesine ve çevreye verdiği zararların önlenmesi için yasak getirildi. A, B ve C sınıfı dışında, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren de A ve B sınıfı dışında iç pazara arz edilmesi yasaklanan klimalar bütçelerimize yük olmaktan çıktı. Dolayısıyla en az elektrik harcayan klima modelleri evlerimize girmeye başladı.

En Az Elektrik Harcayan Mitsubishi Klimalar

Türkiye’nin en büyük iklimlendirme firması olan Mitsubishi, elektrik tasarruflu klimalarda da öncü. En az elektrik harcayan klima modelleri sayesinde yüklü faturalardan bizleri koruyor. Mitsubishi’nin en az elektrik tüketen 10 klima modeli:

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 9.553) Btu/h soğutma ve 9.553 (2.729 – 13.306) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZMP-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.412 – 9.895) Btu/h soğutma ve 10.918 (4.094 – 14.330) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZS-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 12.624) Btu/h soğutma ve 10.918 (2.729 – 19.789) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZSX-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 10.918 (3.070 – 11.942) Btu/h soğutma ve 12.283 (3.070 – 14.671) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZMP-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 11.942 (3.412 – 12.965) Btu/h soğutma ve 13.648(3.071 – 16.377) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZS-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 11.942 (3.070 – 14.671) Btu/h soğutma ve 14.671 (2.729 – 22.519) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZSX-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 15.354 (3.070 – 16.377) Btu/h soğutma ve 17.060 (2.730 – 19.790) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 45 ZMP-S 16000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 17.060 (5.800 – 18.766) Btu/h soğutma ve 19.789 (5.459 – 22.519) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 50 ZS-S 18000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 17.060 (3.412 – 19.789) Btu/h soğutma ve 20.472 (2.047 – 27.637) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 50 ZSX-S 18000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 21.495 (4.094 – 24.225) Btu/h soğutma ve 24.225 (2.729 – 30.708) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 63 ZR-S 21500 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Kullanıcılarından tam not alan, A sınıfı kaliteleriyle düşük enerji sarfiyatı yapan Mitsubishi klima modelleri arasından siz de ev ve iş yerleriniz için uygun olan cihazı seçebilirsiniz.

A Sınıfı Klimalarla Elektrik Tasarrufu!

Elektrikli ev aletleri A-B-C-D-E-F-G ile sınıflandırılıyor. A, cihazın düşük bir enerji tüketimine sahip olduğu anlamına geliyor. A sınıfında bulunan bir cihaz, C sınıfında bulanan bir cihaza göre ve cihaz tipine bağlı olarak yüzde 15-20 arası, G sınıfındaki bir cihaza göre yüzde 70-80 oranında daha az enerji tüketiyor.

En az elektrik harcayan klima modelleri A sınıfı olurken uzmanlar da klima satın alacak olanlara A sınıfı klimaları tavsiye ediyorlar. Aldığınız klima COP katsayısı 5,33 ise -15 dereceye kadar düşük maliyetlerle ve konforlu şekilde ısınırsınız. Yani dış sıcaklık -30’ye inmedikçe klimanız daima daha az yakar. Kaliteli klimalar sayesinde düşük sıcaklık değerlerinde doğalgaz yerine klima ile daha ekonomik şekilde ısınırsınız.

En az yakan klima modelleri sayesinde yıllarca aynı performansta klima deneyimi yaşarsınız. En az elektrik tüketen klimalar ve fiyatları için bizi arayın…

SCOP Nedir? Klima Sezonsal Verimlilik Değeri Neyi İfade Eder?

SCOP = İngilizce “Seasonal Coefficient Of Performance” ifadesinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. Klimaların verimli olup olmadığını anlamak için kullanılan performans katsayısıdır. Bir klimada bu değer ne kadar yüksekse klimanın da o kadar verimli olduğu anlamı çıkar. SCOP değeri aynı zamanda performans maliyetini de belirler.

Read more

COP ve EER Nedir? Klimalardaki İşlevi Nedir?

Klimalar ısıtma ve soğutma işlevini yerine getirirken elektrik enerjisi harcarlar. Bir klimanın ne kadar verimli olduğunu anlamak için performans katsayısı anlamına gelen COP (Coefficient Of Performance) ve elektrik verimliliği anlamına gelen EER (Energy Efficiency Ratio) değerleri gösterge olarak kullanılır. Özetle; klimadan alınan performansın ödenen paraya (harcanan elektriğe) oranıdır. A, B… gibi enerji sınıflarının referansı bu verimlilik göstergeleridir. Bir klimada bu değerler ne kadar yüksekse klima o kadar verimlidir.

Read more

30000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

30000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 30000 BTU’ya yakın olan ve bu kapasiteyi fazla geçmeyen klimalardır. 30000 BTU klimalar, genel olarak iklimlendirilmek istenen geniş mekanlarda, iş yerlerinde, hastanelerde, restoranlarda, sinema salonlarında ve kamu binalarında kullanılır. Kaset tipi klimalar 30000 BTU klima modellerine örnek gösterilebilir.

Kapasite olarak yüksek değerlere ihtiyaç duyulan mekanların seçimi olan 30000 BTU klimalar, kullanım kolaylıkları ve az enerji harcamaları ile bina çözümlerinde idealdir. 30000 BTU kapasiteli klimalar diğer klimalara göre şu avantajlara sahiptir:

 • Mimari açıdan uyumlu bir görünüme sahiplerdir.
 • 30000 BTU klimalar toz ve karbon filtreleme ile en iyi havayı sunar.
 • Kademeli turbo fan sayesinde %20 ısı transfer verimliliği sağlar.
 • 30000 BTU klima modelleri sessiz çalışma sistemleriyle mekanlarda rahatlık yaratır.
 • 30000 BTU klimalar taze hava sağlayan kanal bağlantısına sahiptir.
 • 30000 BTU klima modelleri çıkan hava akımını yatay yönde uzak mesafelere dağıtmaktadır.
 • Enerji tasarruflu ve yüksek verimlidir.
 • 30000 BTU klima modelleri ozona zarar vermeyen özellikleri sayesinde doğa dostudur.

30000 BTU klima modelleri, herkesin evinde kaliteli iklimlendirme oluşturmak isteyen Mitsubishi’nin sağladığı konfor ayrıcalıklarından biridir.

En Çok Satan Mitsubishi 30000 BTU Klimalar

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 34.120 (13.648 – 38.214) Btu/h soğutma 38.214 (13.648 – 42.650) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+ sınıfı Mitsubishi Inverter FDT 100 VNXVG 34000 BTU Kaset Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 42.650 (17.060 – 47.768) BTU/h soğutma 47.768 (13.648 – 58.004) BTU/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter FDT 125 VNXVG 42000 BTU Kaset Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 34.120 (13.648 – 38.214) Btu/h soğutma ve 38.214 (13.648-42.650) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter FDEN 100 VNVF1 34000 BTU Tavan Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 34.120(9.553-38.214) Btu/h soğutma ve 38.214(8.530-42.600) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter FDF 100 VNP1 VD2 34000 BTU Salon Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Mitsubishi FDT 90 VNP Klima – 30000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

30000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi FDT 90 VNP en çok tercih edilen klima olarak dikkat çekiyor. Geniş evlerde ve iş yerlerinde kullanılan 30000 BTU klimalar, mekanda homojen ısı dağılımı nedeniyle beğeniliyor.

30000 BTU Klima Mitsubishi Özellikleri

30000 BTU klimalar, verimli kapasiteleri ile klima almak isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini gideriyor. Kaset tipi 30000 BTU klima modelleri satın alırken ikna olmanızı sağlayacak diğer özellikler şunlardır:

Otomatik yeniden başlama

30000 BTU klimalar elektrik kesintilerinde hata vermeyen sistemi sayesinde enerji alımında kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Dijital gösterge

30000 BTU klima modelleri dijital göstergesi ile ortamdaki sıcaklıkla ve diğer verilerle ilgili bilgi sahibi olunur.

24 saat zamanlayıcı

Gün içinde açma ve kapama zamanları ayarlanabilir. Bir kez ayarlandığında sistem, her gün aynı saatte çalışmaya başlar ya da çalışmayı durdurur.

Mitsubishi Klima

Uyku modu

Ayarlanan uyku modu döneminde ortam sıcaklığı otomatik olarak kontrol edilir ve sıcaklığın çok yüksek veya düşük olması önlenir.

Sessiz çalışma modu

30000 BTU kapasiteli klimalar sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.

Nem alma modu

30000 BTU klima modelleri, aralıklı soğutma işlemi ile ortamdaki nemi giderir.

Kablosuz uzaktan kumanda

30000 BTU kapasiteli klimalar uzaktan kumanda ile ısı ayarı yapılabilir.

Otomatik defrost

30000 BTU klimalar dış ünitedeki karlanma otomatik defrost özelliği ile anında çözülmeye başlar.

30000 BTU Klima Fiyatları – Fırsatlardan Yararlanın!

30000 BTU klima fiyatları, klimanın hangi model ve özelliklerde olduğuna göre değişiklik gösterir. Türkiye’nin iklimlendirme devi olan Mitsubishi de klima satın alacaklara avantajlı ve kampanyalı klimalar sunar. 30000 BTU klima fiyatları:

 • Klimanın markasına,
 • İhtiyaç duyulan tam kapasiteye,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişir.

30000 BTU klima fiyatları 2500 TL’den başlayarak markasına göre 8000 TL’ye kadar çıkabilir. Her sene değişen 30000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için klima satış danışmanlarını arayabilirsiniz. Evlerinizin ve iş yerlerinizin havasını değiştirmek istiyorsanız kaset tipi klimalar arasından 30000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.

Klimalı Ev Nasıl Nemlendirilir?

Klima kullanılan evlerde kuru havayı belirli bir süre solumak burun ve ağır kurumasına neden olur. Dolayısıyla sinüzit ve astım hastalıklarını tetikler. Solunum yolları ile ilgili benzer hastalıklara yakalanmamak için evi doğal yollarla nemlendirmek gerekir. Özellikle bebeklerin bulundukları evler için klimalı ev nasıl nemlendirilir ve klima kullanılan oda nasıl nemli tutulur bilmek önemlidir.

Kış aylarında klima kullanımının artması ve mekanların kapalı olması nem ihtiyacını arttırmaktadır. Fark ettirmeden hastalıklara neden olan mekandaki kuru hava basit yöntemlerle yerini nemli havaya bırakabilir. %40 – 50 civarı olması gereken nem oranının mekanlarda uygun seviyeye yükseltilmesi için ise bitkilerden, ıslak bezlerle sağlanacak pratik fikirlerden ve nemli giysilerden faydalanmak gibi fonksiyonel çözümleri uygulamak mümkündür.

Odadaki Nem Seviyesini Artırmak İçin Faydalı Yöntemler

Oda nasıl nemli tutulur ya da evin nemi nasıl arttırılır merak ediyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. Klimalı evleriniz ve iş yerleriniz için nem göstergeli cihazlar alarak daha avantajlı bir iklimlendirme sağlayabilirsiniz.

Odadaki nemi arttırma yöntemleri:

 • Sıcak buhar makinesi

Klimalı ev nasıl nemlendirilir sorunuza önerimiz sıcak buhar makinesi. İçerisinde bulunan suyu ısıtıp buharlaştırarak ortama veren sıcak buhar makineleri, nem dengesini sağlayacağı için rahatlıkla kullanılabilir.

 • Soğuk buhar makinesi

Odadaki nemi arttırmak için buhar makinesi de kullanabilirsiniz. Bu makineler su haznesindeki suyu titreşim ile buharlaştırıp ortama verir. Mekanda ferah bir hava sağlamaya yardımcı olur.

 • Bir kap içerisinde su bulundurmak

Evin nemi nasıl artırılır sorunuza çok basit bir yöntemle cevap verebiliriz. Bir kap içindeki suyu klimanın çalıştığı odada bulundurarak mekanın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Havanın kurumasının önüne geçmiş olursunuz.

Mitsubishi Klima

 • Mekanda bitki bulundurmak

Biberiye, lavanta, fesleğen, nane, paşa kılıcı, barış çiçeği gibi bitkiler havanızı temizlediği gibi mekandaki nem oranını da dengeleyecektir. Ayrıca bakterilerden ve mikroplardan korunmayı sağlayacaktır.

 • Mekanların havalandırılması

Klimalı ev nasıl nemlendirilir sorunuza bir kolay öneri daha verelim. Evinizdeki tüm odaları havalandırarak odanın kuruyan havasını ve nemini değiştirebilirsiniz. Yaz mevsiminde gündüz yerine gece saatlerinde, kış mevsiminde ise sık sık odanızı havalandırarak klimanın havayı kurutma etkisini ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Islak giysileri oda içinde kurutmak

Islak giysilerinizden bazılarını kurumadan önce asmak, pratik bir yolla odadaki havanın nem oranını yükseltmenizi sağlayacaktır. Giysilerinizin kuruma esnasında geçen sürede havada oluşan su buharı, nem oranını dengeleyecektir. Birkaç ıslak giysi parçası yeterli olacaktır.

 • Banyonun kapısını açmak

Odanın nemini arttırmak için yapılacaklar arasında duş kabini ya da banyonun kapısını açık tutmayı da önerebiliriz. Doğal yollarla su buharının yayılmasını ve yükselmesini sağlayacağınız bu yöntem basit ama etkili olacak. Duş sonrası oluşan su buharının diğer mekanlara geçiş yapmasına izin vererek enerji tasarrufu da sağlayacaksınız.

Yatak Odası Nasıl Nemlendirilir?

Klimalı ev nasıl nemlendirilir önerilerimizin tamamı yatak odalarınız için de geçerli olacak. Yatak odanızda bulunan klimayı gün içerisinde aşırı şekilde çalıştırmayarak, odanızı havalandırarak, mekanda su ve bitki bulundurarak, su buharından yararlanarak nemi arttırabilirsiniz.

Bebek Odası Nasıl Nemlendirilir?

Klimaların kullanılırken en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden biri bebek odalarıdır. Kuru havanın bebekler üzerindeki hastalık yaratan etkilerini engellemek için odanın daima havalandırılması gerekir. Bebek odasına ıslak çamaşırlar, bir kap su ya da buhar makineleri kullanarak nemi arttırabilirsiniz. Bebeğinizin burnu tıkalıysa ya da boğaz kuruluğu gibi gribal rahatsızlıkları varsa, kaynamış suyun içerisine azıcık katacağınız mentolle rahat nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Evin nemini arttırmak, bebeklerinizi ve diğer aile üyelerinizi kuru havanın etkisinden soyutlamak için önerilerimize kulak verin. Doğru klima kullanımı ile sağlığınızı koruyun.

Alerji ve Astım Hastaları İçin Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Alerji ve astım hastaları genellikle klimaların hastalıklarına kötü etki ettiklerini zannederler. Bu yanılgının temel sebebi bilinçsiz klima kullanımıdır. Doğru klima kullanımının hiçbir hastalığı tetiklemediği ya da hastalıkların kötüye gitmesine sebep olmadığını bilmek gerekir. Klimayı aşırı ve yanlış sıcaklık değerlerinde kullanmak ise elbette astım ve alerji hastalarını zorlayacaktır.

Alerji hastaları için klima alınırken mekan özelliklerine ve keşif ekiplerinin önerilerine dikkat etmek gerekir. Astımlılar için klima tercihinde sağlığa zararlı olmayacak modeller arasından seçim yapmak gerekir. Düşük fan ayarına sahip, alerjen filtreli klimalar satın alınabilir.

Polen Alerjisinden Korur!

Özellikle ebeveynler alerji ve astım hastası olan çocukları için klimalı ortamlarda endişeleniyorlar. Ancak bu endişenin aksine astım, alerjik nezle ve göz alerjisi olan çocuklarda klima zararlı olabildiği gibi faydalı da olabiliyor. Özellikle polen alerjisi olan çocuklar klimalı ortamlarda daha rahat ediyorlar. Filtreli klimalar polenlerin ev içine girmesini engelleyerek çocukların rahatça nefes almalarını sağlıyor. Alerji hastası için klima almak havadaki polenlerle mücadelede ailelere destek oluyor.

Mitsubishi Klima

Alerjik Nezle Hastaları Dikkatli Olmalı!

Astım hastaları için klima kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmese de alerjik nezleli çocukların klimalı ortamda uzun süre bulunmaması gerekiyor. Aksi taktirde aşırı soğuk hava akciğerlerde zedelenmelere neden olarak düzelmeyen öksürüklere neden olabiliyor. Temizliği ve bakımı yapılan alerji hastaları için klima modelleri ise bilinçli kullanıldığında sorun olmaktan çıkıyor.

Alerji ve Astım Hastaları İçin En Çok Tercih Edilen Klimalar

Astım ve alerji hastaları için klima satın alınırken hiç şüphesiz anti bakteriyel filtrelere sahip, tozları ve kötü kokuyu yok eden klimalar tercih ediliyor. A sınıfı inverter klimaları ile mekan özelliklerine uygun kapasitede klimalar daha avantajlı oluyor.

Astımlılar ve alerji hastaları için en çok tercih edilen klima modelleri:

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 12.624) Btu/h soğutma ve 10.918 (2.729 – 19.789) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZSX-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 9.553) Btu/h soğutma ve 9.553 (2.729 – 13.306) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZMP-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.412 – 9.895) Btu/h soğutma ve 10.918 (4.094 – 14.330) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZS-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 11.942 (3.412 – 12.965) Btu/h soğutma ve 13.648(3.071 – 16.377) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZS-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Astım ve Alerji Hastaları İçin Uygun Klima Fiyatları

Alerji hastaları için klima satın alınırken fiyattan çok hijyen özelliklerine, üfleme kapasitelerine ve sağlığa dost olup olmadıklarına dikkat edilmelidir. Klima keşif uzmanları mekan büyüklüğüne en uygun kapasitede klimayı sizlere önerecektir. Ayrıca klima fiyatları klimanın A sınıfı olup olmamasına, odanın metrekaresine, bulunduğu bölgeye, odada olacak kişi sayısına göre değişmektedir. Astım hastaları için klima tercihleri konusunda kararınızı keşif uzmanları ve klima teknisyenleriyle birlikte vermeniz gerekmektedir.

Astım ve Alerji Hastaları İçin Klima Kullanım Önerileri

Astım ve alerji hastalarının bulundukları odalarda klima kullanımı dikkatli ve makul düzeyde olmalıdır.

Hastalıkların tetiklenmemesi için:

 • Klimaların bakımı ve temizliği düzenli yapılmalıdır.
 • Klima nem modunda çalışmalıdır.
 • Klima sürekli çalıştırılmamalıdır.
 • Klima hastaların üzerine üflemeyecek şekilde ayarlanmalıdır.
 • Klimalı oda düzenli olarak havalandırılmalıdır.

Alerji hastaları için klima satın alınırken ne kadar dikkatliyseniz klimaları kullanırken de bir o kadar dikkatli olmalısınız. Astımlılar için klima alırken uzman destek ararsanız yetkili satış ve servis merkezlerini arayabilirsiniz.

Ofisler İçin En Uygun Klima Modelleri

Kış aylarında ısınmanın, yaz aylarında ise sıcaktan ve nemden korunmanın en tasarruflu yolu olan klimalar, çalışma hayatımızda da işimizi kolaylaştırıyor. Ofisler için en uygun klima modelleri satın alındığında sağlıklı bir atmosfer oluşturulurken rahat bir çalışma ortamı yaratılıyor. Dilediğiniz sıcaklık değerlerini ayarlayabileceğiniz ofisler için en iyi klima modelleri sayesinde konsantrasyonlu ve verimli çalışabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz avantajı yaşamak için ofis klimaları satın alınırken birkaç önemli hususa dikkat etmeniz gerekiyor. Ofiste kullanacağınız klimanın:

 • A sınıfı olması,
 • Mekan kapasitesine göre satın alınması,
 • İhtiyaç duyulan ısıtma ve soğutma değerlerine sahip olması,
 • Kaliteli markalar arasında yer alması,
 • Servis ve bakım hizmetlerinin düzenli karşılanması,
 • Mekan büyüklüğüne göre sayısının belirlenmesi gerekiyor.

Aksi taktirde alınan ofis klimaları çalışanların performanslarını düşürürken çeşitli rahatsızlıklara yakalanmalarına neden olabiliyor.

Mitsubishi En Çok Tercih Edilen Ofis Klimaları

Ofiste hangi klima kullanılır diye düşünen yöneticiler ve firma sahipleri için Türkiye’nin iklimlendirme devi olan Mitsubishi markası güvenle hizmet veriyor. Ofisler için en iyi klima modellerini üreten Mitsubishi, salon, kaset, kanallı ve tavan tipi klima modelleri arasından mekanınıza uygun olanları sizler için projelendiriyor.
Mitsubishi en çok tercih edilen ofis klimaları:

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 9.553) Btu/h soğutma ve 9.553 (2.729 – 13.306) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZMP-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.412 – 9.895) Btu/h soğutma ve 10.918 (4.094 – 14.330) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZS-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 12.624) Btu/h soğutma ve 10.918 (2.729 – 19.789) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZSX-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 10.918 (3.070 – 11.942) Btu/h soğutma ve 12.283 (3.070 – 14.671) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZMP-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30’a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Mekanın büyüklüğüne göre belirlenen kapasitede ofisler için klima satın alınırken güçlü fan sistemine sahip olması, ısıtma ve soğutma değerlerinin mekana uygun olması, homojen hava dağılımı yapması ve sağlığa dost olması gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış klimayı satın almak kullanım sorunlarına neden olacaktır.

Ofisler İçin En Uygun Klima Fiyatları

Ofisler için en iyi klima modellerini seçerken fiyatlarına da dikkat edeceksiniz elbette. Büyük mekanların ve markaların yöneticisiyseniz klima satın alırken ne kadar çok kar etseniz o kadar iyi olacak. A sınıfı klimalar sayesinde harcadığınız paranın karşılığını yıllarca alırken ucuz klimalarda daha masraflı kullanımlara neden olursunuz. Dolayısıyla A sınıfı klimaları tercih etmeniz avantajlı olur.

Ofis klima fiyatları; satın almak istediğiniz klimanın markasına, klimayı kullanacağınız mekanın büyüklüğüne, ihtiyacınız olan klima kapasitesine, ofisin çalışan kapasitesine ve seçilen modele göre değişeceği için işin uzmanından yardım almanız gerekir. Ofis için en iyi klima modelleri ve fiyatları için satış ve çağrı merkezimizi arayabilirsiniz…