Sıkça Sorulan Sorular

Siteye nasıl üye olabilirim?

Üye olmak için Mitsubishi Klima sitesinde sağ üstte yer alan “Üye Ol” bölümünü tıklayınız. Sizden istenen bilgileri doldurunuz ve kaydediniz.

Üye olmak zorunlu mudur?

Sitemizden alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız zorunludur. Ayrıca üye olarak üyelerimize sunduğumuz özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Üyelik ücretli midir?

Sitemize üye olmak ücretsizdir.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra üst bölümde yer alan “Hesabım” bölümünden istediğiniz değişikliği yapabilir ve mevcut bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Site üzerinde aradığım ürünü nasıl bulabilirim?

Sitemizde tüm sayfalarda sağ üst bölümde yer alan “Ürün Arama” bölümündeki boş kutucuğa arama yapmak istediğiniz ürünün adını/kodunu/modelini yazın. Sonuçlarda yazdığınız kıstasa göre ürün listelemesi yapılır. Ayrıca ürünler ve klimalar bölümlerine tıklayarak satın almak istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.

Fırsat sepeti nedir?

Almak istediğiniz ürünleri toplu olarak görebildiğiniz alandır. Fırsat sepetinizden ürün çıkarabilir, ekleme yapabilir ya da miktarlarını artırıp azaltabilirsiniz.

Ürünlerin stok bilgisini nasıl öğrenebilirim?

Sitemizde satışı yapılan ürünler için düzenli stok kontrolü yapılmakta ve güncel stoklar gösterilmektedir. “Tükendi” şeklinde görünen ürünler için sipariş alınamamaktadır. Güncel stok ile ilgili bilgi alabilmek için iletişim bölümünden ya da info@mitsubishiklima.com.tr adresinden ya da çağrı merkezimizden yetkili satış temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?

Almak istediğiniz ürünü seçip, “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak sepetinize ekleyin. Sepetinizden “Satın Al” butonu ile sonraki aşama olan teslimat ve fatura bilgileri bölümüne geçin. Daha sonra ödeme seçeneklerinizden tercih ettiğiniz ödeme şeklini seçin. Ödeme tutarı, KDV ve kargo taşıma ücreti dahil olacak şekilde hesaplanmaktadır. İstenen bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi inceleyip onaylayın ve siparişi tamamlayın. Şahıs adına kesilecek faturalarda ( gerçek kişiler ) TC kimlik numarası (29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazetede tebliğ edildiği üzere 1/1/2007) bulunması zorunludur. Firma ( tüzel kişiler ) faturalarında vergi dairesi ve vergi numarası bulunması zorunludur. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-posta gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketi ile müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş takip modülüne yönlendirecektir. Sipariş numarası, ödeme ve sipariş takip aşaması için gereklidir.

Sipariş için nasıl ödeme yapabilirim?

Sitemizde Banka Havale/EFT, Kredi Kartı, Posta Çeki, Mail Order, Kapıda Ödeme ve Elden nakit ödeme seçenekleri ile sipariş verilebilmektedir. Kredi kartınıza uygun seçeneği seçtikten sonra 16 haneli kart numarasını, son kullanım tarihini ve kartınızın arka tarafında yer alan 3 haneli güvenlik numarasını giriniz. 3D Secure ( Şifre ile onayla ) : Kredi kartı ile ödeme yapılması durumunda güvenlik prosedürü gereği ilgili bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu bölüme girilen bilgiler banka ile kart sahibi arasındadır ve güvenli işlem yapmanıza olanak sağlar. Kartınızın 3D tanımı daha önce tarafınızca gerçekleştirilmemişse ilk işleminizde banka ekranında kaydınız gerçekleşecek ve kartınız 3D işleme hazır hale gelecektir. İşleminizi “şifre ile onayla 3D” ile yapmanız durumunda banka kayıtlarında yer alan cep telefonunuza kısa mesaj gönderilmektedir. Banka veri tabanında bilgileriniz güncel değil ise, banka ekranından ayrılarak sitemiz üzerinden güvenli olarak işleminize devam edebilirsiniz. Kredi kartı ile işlem gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir sorun nedeniyle işlemin gerçekleşmemesi durumunda, müşteri ve site yönetimi haberdar edilmektedir. Havale/EFT ile ödeme: Havale/EFT ile ödeme, sadece banka işlemleri ile kabul edilmektedir. Siparişinizin ödeme aşamasında havale/EFT seçeneğinden ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçiniz. Ödemenizi seçtiğiniz bankaya havale/EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile yapmış olduğunuz ödemelerde daha hızlı işlem yapabilmek için havale açıklama bölümüne sipariş numaranızı belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca ödemenize ait dekontu, siparişinizi teslim alana kadar saklayınız. Ödemeniz ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda sizden dekont talep edilecektir. Havale bilgilerini sipariş aşamasında not edebilirsiniz. Havale/EFT ile verilen siparişlerde ödeme hesaplara geçtikten sonra sipariş işleme alınmakta ve kargo ile gönderilmektedir. Ödemesi beklenen siparişler en fazla 3 iş günü sistemde bekletilmektedir. Sipariş verildikten sonra 3 iş günü içinde ödemesi gelmeyen siparişler iptal edilmektedir.

Siparişimi doğru olarak verdiğimi nasıl anlarım?

Siparişinizi tamamladıktan sonra, sipariş numaranızın yer aldığı bir metin karşınıza çıkacaktır. Sipariş numarası, siparişinizin başarılı bir şekilde oluşturulduğu anlamına gelmektedir. Siparişinizi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra üye mail adresinize, siparişinize ait bilgiler gönderilmektedir.

Siparişi nasıl takip edebilirim?

Üye girişinizi yaptıktan sonra sitenin üst bölümündeki “Sipariş Geçmişi” bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili tüm aşamalar bu bölüme yansıtılacaktır. Siparişler mesai saatleri içinde aynı anda kontrol edilmekte ve saat 15.00’a kadar verilen siparişler işleme alınmaktadır. Pazar verilen siparişler Pazartesi günü; resmi tatillerde verilen siparişler, tatil sonrası ilk iş günü işleme alınmaktadır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi tamamladıktan sonra iptal etmek istemeniz durumunda; telefon, elektronik posta ya da sağ alt bölümde yer alan “İletişim” bölümünden iptal talebinizi bize iletebilirsiniz. İptal talebinizi iletirken neden belirtmenizi rica ederiz ( yanlış ürün sipariş geçilmesi, ürün ya da ödeme tipi değişikliği vb. gibi). İptal talebiniz işleme alındıktan sonra, tarafımızdan iptal gerçekleştirilecektir. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Yeni vermiş olduğunuz ya da teslim aldığınız siparişlerde değişiklik yapabilirsiniz. Yeni vermiş olduğunuz siparişte değişiklik yapmak için, sipariş kargoya verilmeden bizimle irtibata geçmeniz ve yeni siparişinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Siparişimi nasıl teslim alabilirim?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişler kargo firmaları aracılığı ile adresinize gönderilmektedir.

Teslimat aşamasında nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizde seçmiş olduğunuz ürün firmamızdan kontrol edilerek paketlenmektedir. Kontrollü bir şekilde ulaştırılma garantisi olan ürünlerimizde hasarlı teslim ihtimali yoktur. Teslimat aşamasında, kargo görevlisinden paketinizi teslim almadan önce mutlaka pakette herhangi bir zarar, bozulma, deforme olup olmadığını kontrol ediniz. Herhangi bir problem var ise, kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve paketi geri gönderiniz. Tutanak, kargo firmalarının hasarlı paketlerin tespiti ile ilgili vermiş olduğu bir hizmettir. Ürün tutanak ile birlikte firmamıza iade edilir ve gerekli kontroller yapılarak siparişiniz tekrar işleme alınır.

Siparişim için farklı teslimat ve fatura adresi seçebilir miyim?

Sipariş aşamasında farklı teslimat ve fatura bilgileri oluşturabilirsiniz. Ürünler, teslimat adresinize irsaliye ile gönderilmekte ve faturanız 7 iş günü içinde fatura adresinize posta ile gönderilmektedir. Sipariş birden fazla ürün içeriyor ise, ürünler ayrı ayrı adreslere gönderilememektedir.

Teslimat süresi kaç gündür?

Teslimat süresi, ürünler kargoya verildikten sonra 1-3 iş günüdür. Bu süreler genel teslimat süreleridir. Tarafımızdan kargoya teslim edilen siparişlerle ilgili olarak yaşanacak gecikmeler seçmiş olduğunuz kargo firmasının sorumluluğu altındadır. Teslimat süresi bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterilebilmektedir.

Sitenizin güvenliği hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

Sitemizin sipariş sayfalarında haberleşme 256 bit SSL (Secure Socket Layer) güvenlik teknolojileri kullanılarak sağlanmaktadır. Bu sayede girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankanıza ulaşmaktadır. Satın alma sayfasında adres çubuğunda https://… şeklinde görünmektedir. Sitemizde bilgilerinizin güvenliğin sağlanması amacı ile RapidSSL 256 bit koruma kullanılmaktadır.

Kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Kredi kartı güvenliği öncelikle 3D Secure ( şifreli onay ) ile sağlanmaktadır. 256 bit SSL şifreleme teknolojisi ile bilgiler şifrelenerek bankanıza iletilmekte ve 3.şahısların erişimi engellenmektedir. Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kurum/kuruluş ya da 3.şahıs bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucu müşteriye bildirilmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta ya da benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Firma yetkililerimiz dahil olmak üzere bilgilerinize erişilmesi mümkün değildir.

Müşteri hizmetlerine hangi saatler arasında ulaşabilirim?

Müşteri hizmetlerimiz: Hafta içi ve Cumartesi 08.30 / 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günü müşteri hizmetleri telefon desteği bulunmamaktadır. Acil durumlarda adresimize mail atabilirseniz, en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.

Kredi kartım yok. Nasıl alışveriş yapabilirim?

Kredi kartı kullanmayan veya kullanmak isteyen müşterilerimiz için alternatif ödeme yolları mevcuttur.

Kapıda Ödeme: Ürün ve kargo bedelini dilerseniz kargo görevlisine kapıda nakit ödeyebilirsiniz.

Banka Havalesi ile Ödeme: Ürün ve kargo bedelini banka hesaplarımıza havale veya eft yaparak ödeyebilirsiniz.

Kapıda Kredi Kartı ile Ödeme: YAKINDA!

Mobil Ödeme: YAKINDA!

Kargo ücreti fiyatlara dahil mi?

500 TL üzeri alışverişlerinizde ve İstanbul içi teslimatlarda kargo ücretini biz karşılıyoruz.

Sitenizde satılan ürünler garantili midir?

Sattığımız ürünler ithalatçı veya imalatçı firma(İklimsa) garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulabileceğiniz size en yakın yetkili servisi arayarak garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilir.

Ürünümden memnun kalmazsam nasıl iade ederim?

Mesafeli satışlarda 4822 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketicinin  hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren İklimPlus olarak malı geri almayı taahhüt ederiz.

Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istemeniz halinde, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tarafımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bildirimde bulunmanız gereklidir.

Önemli: İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir.

İade edilen ücret hesabıma ne zaman yansımış olur?

İptal veya iade ettiğiniz siparişleriniz ile ilgili ücret iadesi ürünün elimize ulaşmasını takip eden 24 saat içerisinde alışverişte kullanmış olduğunuz kredi kartına yapılır.

İade işleminin yapılmasının ardından kredi kartı ekstrenizde iade tutarın görüntülenmesi bankaya bağlı olarak 3 ila 7 günü bulabilir.

Alışverişin taksitli olması ve alışveriş tarihiniz ile iade talebinizin tarihi arasında banka tarafından hesap kesiminizin yapılmış olması durumunda, banka tarafından iade tutar her ay taksit tutarında kredi kartınıza yansımaktadır. Bu durum tamamen banka tarafından kaynaklanmaktadır ve tarafımızca bu prosedür üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır.

7 günü aşan iade talebi

İade etmek istediğiniz ürünün, tarafınıza teslim edilme tarihi üzerinden 7 günden fazla süre geçmiş ise, iade talebiniz tedarikçi firmaya yönlendirilecektir. Bu sebeple memnun olmadığınız ürünlerle ilgili ürünün size ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde iade talebinde bulunmanızı rica ederiz.

Sattığınız ürünler defolu, revizyonlu veya spot olabilir mi?

Sitemiz aracılığıyla satışı yapılan ürünlerden hiç biri revize, spot, gri ithalat, teşhir, arızalı, paralel ithalat, hasarlı veya kullanılmış cihazlar değildir. Bayiliğini yapmış olduğumuz tedarikçi firmalardan tedarik edilen orijinal kapalı kutu ürünlerin gönderimi yapılmaktadır.

Hafta sonu siparişleri işleme ne zaman konulur?

Hafta sonu gerçekleştirmiş olduğunuz siparişler Pazar günleri çalışmamamız nedeniyle Pazartesi günü işleme konulacaktır. Fakat hafta sonu gerçekleştirdiğiniz siparişlerinizin onayı ve sipariş numaranız Pazar günü dahi mail adresinize ve cep telefonunuza sistemimiz tarafından ulaştırılacaktır.

Mağazanız var mı? Sadece internetten mi satış yapıyorsunuz?

İstanbul Florya, Okmeydanı ve Beyoğlu’nda toptan satışımız ve internet üzerinden perakende satışlarımız yapılmaktadır. Okmeydanı’de bulunan depomuz 2 katlı olup stoklarımızda her zaman fazla sayıda ürün bulundurmaktayız.

Kredi kartım onaylanmadı, bu neden olabilir?

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden onaylanamayabilir. Bunlardan ilk akla gelenler:

Kart numarasının hatalı olması.

Kartınızın son kullanma tarihini geçmiş olması.

Kullandığınız ek kartın ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması.

Kart düzenleyen banka ile geçici bağlantı sorunları yaşanması.

Kayıp ihbarı yapmış olduğunuz kartı yeniden kullanmaya çalışmanız.

Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Kredi kartı onay sorumlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmelisiniz.

Ücretsiz keşif hizmeti veriyor musunuz?

Mitsubishi Klima olarak müşterilerimiz için ücretsiz keşif hizmeti sunuyoruz. İstanbul’dan sipariş veren müşterilerimiz 444 1 156 numaralı İklimplus merkezimizden ücretsiz keşif talebinde bulunabilirler.

İstanbul dışından sipariş veren müşterilerimiz ise bulundukları bölgeye en yakın İklimsa servisine 444 54 46 numaralı telefondan ulaşarak montaj ve keşif işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kargo ve iade koşulları nelerdir?

Sipariş tarihinden itibaren 1-2 işgünü içinde kargoya verilir. Siparişleriniz kargoya verildikten sonra sistemimizde kayıtlı olan mail adresinize, kargo firması ve takip numaranız gönderilecektir.

Siparişlerinizi takip etmek için size gönderilen takip numarası ile kargo firmasının internet adresinden siparişinizin ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Garanti şartları nelerdir?

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin tamamı ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süresini, garanti içeriğini ve şartlarını ithalatçı veya üretici firmalar belirlemektedir. Satın alınan ürünlerin arızalanması durumunda ürün tarafımıza faturası ve arızanın ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Tarafımıza gönderilen ürün ithalatçı veya üretici firmanın servisine bizim tarafımızdan ulaştırıldıktan sonra belirttiğiniz arıza dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası ilgili garanti sağlayıcı tarafından onaylanmalıdır.

Mesafeli sözleşmeler uygulama esasları hakkında yönetmelik

Mesafeli sözleşmemiz şirketimizle müşterilerimiz arasında fiziki bir temas olmaksızın, firmamızın uzaktan bir iletişim tekniği aracılığı ile mal satışı ve hizmet sunumu teklifinin müşterilerimize iletilmesi ve müşterilerimizin da aynı veya başka bir iletişim tekniği ile onayını bildirmesi esasına dayalı bir sözleşme türüdür.

Gizlilik ve güvenlik bildirimleri

Kişisel bilgiler başlığı altında İklimplus’ın yükümlülükleri ve ilkeleri hakkında bilgi verilmektedir. İklimplus olarak ilgili kuralların tarafımızca tümü ile eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğini teyit etmekteyiz. Böylelikle, kabul ettiğiniz Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü ’ne bağlı olarak, tüm gayretimizi tarafımızca toplanmış olan her türlü bilgiyi ekibimizce alınan sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklama hususunda özen göstereceğiz.