Mitsubishi VRF Sistemleri

Üstün Enerji Tasarrufu

iklim plus

Mitsubishi VRF Sistemleri – Üstün Enerji Tasarrufu
Mitsubishi VRF sistemleri; iklimlendirme seçeneklerinden bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. İnverter kontrollü kompresörlerle varyasyonlandırılarak mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. Okmeydanı İklim Plus Mitsubishi Klima satış ve servis merkezimiz de size profesyonel VRF çözümleri sunmaktadır.

VRF Klima Nedir?

Variable Refrigerant Flow (VRF) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş olan VRF; değişken debili soğutucu akış olarak çevrilebilir. Tek bir merkeze bağlı olarak ısıtma ve soğutma yapan klima sistemleri olarak bilinir. Gerektiği kadar soğutucu akışkan kullanılarak ısıtma ve soğutma işlemleri gerçekleştirilir.

Nerelerde Kullanılır?

Merkezi panel tarafından kontrol edilebilmesi ve her bir ünitenin ayrı ayrı programlanabilmesi sayesinde; otel, hastane, ofis, restoran, mağaza, tiyatro, sinema, AVM, tarihi yapılar, villalar, iş merkezleri, mühendislik şirketleri gibi birbirinden bağımsız olarak kullanılan alanlara sahip yapılarda kullanılır.

AVANTAJLARI

• Düşük ses seviyesi ile çalışır.
• Düşük işletme maliyeti vardır.
• Küçük alanlara çalışma özelliğine sahiptir.
• Isı dağılışını hızlı bir şekilde yapar.
• Yüksek güvenilirlik sağlar.
• Kullanım alanlarında daha yüksek konfor sağlar.
• Yüksek tasarım esnekliğine sahiptir.
• Kişi sayısına göre ısıtma ve soğutma kontrolü sağlar.

• Enerji tasarrufludur
• Ozona zarar vermeyen R410A soğutucu akışkana sahiptir.
• Montaj kolaylığı sağlar.
• Dış üniteleri hafiftir ve kolay taşınır.
• Bireysel ve tek bir merkezden kontrol imkanı sağlar.
• Kolay dizayn kullanıcı nezdinde uygun çözümler sunar.
• Bina otomasyon sistemine uygunluk sağlar.
• Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaz.

Maksimum Güvenirlik, Uzun Ömür

Inverter kompresör yapısı sayesinde rotasyon sırasında aşırı yük oluşması önlenerek dış ünitelerin ve kompresörlerin ömürlerinin standart VRF sistemlerinden daha uzun olması sağlanır. Rotasyonlu çalışma sistemiyle de kompresörün kullanım ömrü artar.

Ultra Kompakt Tasarım

8HP’den 24HP’ye kadar tek dış ünite ile çözüm ve standart 0.972 m2 taban alanı ile montaj kolaylığı sağlanmıştır. VRF sistemlerin kompakt tasarımları sayesinde tek bir modül üzerinden sektörün en yüksek kapasite (68 kW) değerine ulaşılmıştır.

Kolay Kullanım

VRF klimalar otel, hastane, ofis, restoran, mağaza, tiyatro, tarihi yapılar, sinema, AVM ve çeşitli büyüklükteki yapılarda, farklı ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayan kullanıcı dostu, gelişmiş ve teknolojik kontrol sistemleri ile donatılmıştır.

VRF KLİMA SİSTEMLERİ

Tasarruf

Kapasite

Verimlilik

Kolay Kullanım

NEDEN VRF?

Hassas Kapasite Kontrolü

İleri teknoloji ve tamamı inverter kompresörler ile donatılmış kapasite kontrolü yapan dış üniteler.

Esnek Borulama Teknolojisi

Toplam boru uzunluğunda ve teknolojisinde tasarım esnekliği ile yararlı klima kullanımları.

Daha Fazla Enerji Tasarrufu

Kompresör kontrolü, geliştirilmiş ısı eşanjör performansı sayesinde en yüksek verim değerleri.

Maksimum Çalışma Koşulları

-20 C’de ısıtma ve +50 C’de soğutma yapabilme özellikleri ile zor koşullarda kesintisiz konfor.

Benzersiz Çözümler

Geniş iç ünite yelpazesi, kompakt kanallı tip klimalar ile benzersiz tasarım imkanları.

Yedekleme

Kompresör arızalarında dış ünitelerde bulunan kompresör ve modüller çalışmaya devam eder.

Dış Üniteler

Yeni nesil MHI KX VRF klima sistemleri iki borulu Heat Recovery serisi – KX6, üç borulu ısı geri kazanımlı Heat Pump serisi – KXR6, yüksek kot farkları için özel geliştirilmiş High Head serisi – KXB6 ve yüksek sıcaklık şartları için özel geliştirilmiş Tropik Heat Pump serisi – KXH6 olmak üzere dört temel seriden oluşmaktadır.

KX6 serisi VRF klimalarda ozonla dost ve mükemmel performansa sahip soğutucu akışkan R410A ve DC Inverter teknolojisi gibi diğer birçok ileri teknoloji ile oluşturulmuştur. Yeni KX6 serisinde, toplamda 1000 m bakır borulama limiti, bir dış ünite grubuna 80 iç üniteye kadar bağlantı imkanı, soğutmada 4.00 ısıtmada ise 4.33 gibi yüksek COP değerleri vardır. Geniş iç ünite seçenekleri ve yenilenmiş kontrol teknolojileri bulunur.

Rakiplerinden farklı olarak DC Inverter kontrollü kompresörlerle donatılmış olan dış üniteler, sabit hızlı kompresör içermediği için de bakım maliyetlerinde kullanıcıyı zorlamaz. Minimum enerjiyle maksimum konfor sağlar, montaj kolaylığı sunar.

İç Üniteler

KX6 serisi 17 ayrı tip ve 83 ayrı model iç ünite seçeneği ile geniş bir iç ünite yelpazesine sahiptir. Her türlü mimari yapıya uygunluk gösterir.

Oda sıcaklığı koşullarına bağlı olarak, farklı yönlere hava akışı bağımsız kanatlarla tercih edilen şekilde kontrol edilebilir. Bağımsız kanat kontrolü kurulum yapıldıktan sonra bile yapılabilir, etki alanı öncekinden daha geniş hale getirilebilir. Kanat pozisyonu seçimi mümkün. Kanatlar değişik açılarda ayarlanabilir. Bazı modellerde kablosuz kontrol için sadece panelin bir köşesine kızıl-ötesi alıcı kiti takmak yeterlidir.

Yüksek enerji verimliliğine sahip, kompakt ve ince tasarımı ile kapalı alan iklimlendirmesinde yüksek teknolojiye sahip lider çözümler sunar. Endüstrideki en düşük ses seviyesi ile otellerde konforlu konaklama ve dinlenmeyi sağlayabilmektedir. Farklı soğutma ve ısıtma kapasiteleri, enerji beslemesi, güç tüketimi, ses seviyesi ve dış boyutları ile ağırlıkları sayesinde geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Kumandalar

Dokunmatik kumanda paneli ile kullanıcı dostu kullanım. Arka plan aydınlatmalı LCD dokunmatik panel ile sektörde ilk olan kumandalar Türkçe dahil 9 dilde kullanılabilmektedir.

Tüm ayarlamalar dokunmatik ekran üzerinden yapılmaktadır. Haftalık ve günlük zaman ayarı, puant zamanda kapasite sınırlama fonksiyonu ile enerji tasarrufu sağlar. Bağımsız kanatçık kontrol fonksiyonu, Hi Power modu, ısı geri kazanım kontrol fonksiyonu, otomatik fan hızı kontrolü ve sessiz mod fonksiyonu ile konfor sağlar.

USB çıkışı ile bilgisayara bağlanarak ayar ve kontrol imkanı sağlar. LCD ekran parlaklık ve ışık ayarı yapılabilir. Filtre kirlilik ikazı ve basit kullanıcı ayarları ile kolaylık sağlar. Hata kodu ekranı vardır. Bakım zamanında sizi uyararak servis kolaylığı da sağlamaktadır.

Siz de yaşam alanlarınız ve iş yerleriniz için doğru VRF sistemlerini kurmak istiyorsanız Okmeydanı Mitsubishi Klima İklim Plus satış ve servis merkezimize ulaşabilir, size özel çözümler elde edebilirsiniz.

Satış

İstanbul’un her noktasına online satış ve güvenli kargo hizmeti.

Servis

Satış sonrası bakım, onarım ve yedek parça ile aksesuar desteği.

Danışmanlık

Klima satın alırken, montaj ve servis aşamasında uzman bakış açısı.